Hesap İşletim Ücreti İade (Tüm Bankalar) %100 geri iade

Kategori: e-Devlet - Yorum Yazın
Hesap İşletim Ücreti İade (Tüm Bankalar) %100 geri iade

Merhaba arkadaşlar aşağıda verdiğim dilekçe ile hesap işletim ücretini geri almayı başardım sizlerle de paylaşmak istedim

Hesap işletim ücretini kesen bankanın şubesine bunu götürüp bizzat banka müdürüne verirseniz paranızı geri alabilirsiniz.

 

 ……………….. Genel Müdürlüğü’ne;

Bankanızın …………. hesap numaralı ve ……. Şubesi …….. müşteri numaralı banka hesabının kullanıcısıyım. Bankanız tarafından hiçbir hizmet karşılığı olmaksızın, hesap işletim ücreti bedeli olarak ……………. tarihinde HESAP iŞLETIM UCRETi / KREDI KARTI UYELIK UCRETI adı altında ………. tl hesabımdan düşülmüştür.

4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun’un “sözleşmedeki haksız şartlar” başlıklı 6. maddesine göre bankanızın almış olduğu bu hesap işletim ücreti ücreti, herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilemeyip, müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır. Her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir.

Yukarıda açıklanan nedenlerle hakkaniyet ve mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde, bankanız tarafından şahsıma ait hesaptan kesilerek tahsil edilen hesap işletim ücreti bedelinin ve daha önce yine aynı nedenle kesilmiş olan geçmiş dönemlere ait hesap işletim ücreti bedellerinin, diğer haklarım saklı kalmak kaydı ile, en geç 7(yedi) gün içerisinde tarafıma iade edilmesini; bundan sonra da bahse konu hesap işletim ücreti ücretinin alınmamasını, aksi takdirde hem banka hesabımı kapattıracağımı hem de kesilen ücretlerin yıllık en yüksek faiz oranı ile geri alınması için yasal yollara başvuracağımı ihtaren bildiririm.

Tarih :
Adı Soyadı :
İmza :
Adres :
Tel :

 


SerhatGNC

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.